Landsmøte 2023

9.-11. juni ønsker vi velkommen til IOGTs 98. landsmøte i Bergen. Påmeldingen er åpnet. 

Oppdatert informasjon om landsmøtet finner du på iogt.no/landsmote2023

Landsmøtet vil holdes på Åsane folkehøgskole, og delegater og gjester vil bli innkvartert der.

Det er mange spennende saker som skal diskuteres i år. Vi skal blant annet diskutere IOGTs nye forebyggingsstrategi. Som vanlig blir det også mye tid til å bli bedre kjent med andre IOGTere og med alt det spennende arbeidet IOGT driver rundt om i landet, og vi skal selvsagt kose oss med kultur, sang og underholdning. 

Landsmøteforhandlingene er åpne for alle og alle medlemmer har talerett på møtet. 

I tilknytning til landsmøtet arrangerer vi også på lørdag en festmiddag og teaterforestilling for alle medlemmer, frivillige og ansatte i organisasjonen. De som kun skal delta på dette kan krysse av for det i påmeldingsskjemaet.

Avdelinger, områder og regioner i IOGT kan velge delegater, som har stemmerett på landsmøtet. 

Alle som skal delta på landsmøtet må melde seg på via påmeldingsskjemaet.

Mer informasjon og påmeldingsskjema finner du på Landsmøtesiden.

Landsmøte 2023

15.00-18.00 29. april 2025

Torggata 1 i Oslo

0.00-0.00 19. mai 2025

Teams

18.00 13. juni - 14.00 15. juni 2025

Åsane folkehøgskole

Nyheter

Vinmonopolet og norsk alkoholpolitikk virker bra for folkehelsa. Det var det klare budskapet da AS Vinmonopolet inviterte til frokost-seminar fredag 25.april.

Oslo vurderer å åpne for alkoholservering fra klokken 08:00 på 17. mai. Forslaget, som ble lagt frem like før jul 2024, skal nå hastebehandles – bare dager før feiringen. IOGT reagerer kraftig, og har sendt et brev til Finansutvalget med en tydelig oppfordring om å sette barnas trygghet først.

Torsdag 10.april la regjeringen fram del to av rusreformen, med et klart budskap mot avkriminalisering eller legalisering av narkotika. Samtidig vil regjeringen forsterke hjelpetilbudet, spesielt for unge rusmiddelbrukere som trenger og ønsker slik hjelp.