- Organisasjonslivet i Norge er under endring og det vil også påverke korleis me i IOGT jobbar, sier IOGTs nyvalgte leder.
På IOGTs landsmøte i Bergen 9.-11.juni, ble det valgt nytt sentralstyre for organanisasjonen. IOGTs nye styreleder, Nils Johan Svalastog Garnes har fire års fartstid som nestleder i IOGT i Norge og solid erfaring fra bevegelsen etter mange år i Juvente og i Eurocare. Nå er han valgt til å leder organisasjonen fremover de neste to årene: - Organisasjonslivet i Noreg er under endring og det vil også påverke korleis me i IOGT jobbar. Aktivitet og engasjement er ikkje berre medlemmer lenger, samstundes som medlemmer er viktig for kva me er og gjer. Å finne vår måte å jobbe på og utvikle oss vil vere viktig framover, sier Garnes
Disse ble valgt av IOGTs landsmøte til å styre organisasjonen:
Nils Johan Garnes, leder
Pål Christian Roland, nestleder
Elisabeth Fjørtoft
Trond Aasland
Sofia Gram-Halbert
Ørnulf Thorbjørnsen
Eivind Jahren
Per-Arne Lillebø, vara
Hanne Gade Ringdal, vara
Vil du følge opp medlemmer og frivillige i en engasjert og meningsfull organisasjon på rusfeltet?
Søknadsfrist: 10.02.2023
Irland får innføre lov om helseinformasjon og advarslar på alkohol. Også norske forbrukarar bør få slik kunnskap, så dei kan ta gode helseval, meiner IOGT.
All bruk av alkohol kan være helsefarlig, skriver Verdens Helseorganisasjon i en artikkel i det anerkjente tidsskriftet Lancet.