- Organisasjonslivet i Norge er under endring og det vil også påverke korleis me i IOGT jobbar, sier IOGTs nyvalgte leder.
På IOGTs landsmøte i Bergen 9.-11.juni, ble det valgt nytt sentralstyre for organanisasjonen. IOGTs nye styreleder, Nils Johan Svalastog Garnes har fire års fartstid som nestleder i IOGT i Norge og solid erfaring fra bevegelsen etter mange år i Juvente og i Eurocare. Nå er han valgt til å leder organisasjonen fremover de neste to årene: - Organisasjonslivet i Noreg er under endring og det vil også påverke korleis me i IOGT jobbar. Aktivitet og engasjement er ikkje berre medlemmer lenger, samstundes som medlemmer er viktig for kva me er og gjer. Å finne vår måte å jobbe på og utvikle oss vil vere viktig framover, sier Garnes
Disse ble valgt av IOGTs landsmøte til å styre organisasjonen:
Nils Johan Garnes, leder
Pål Christian Roland, nestleder
Elisabeth Fjørtoft
Trond Aasland
Sofia Gram-Halbert
Ørnulf Thorbjørnsen
Eivind Jahren
Per-Arne Lillebø, vara
Hanne Gade Ringdal, vara
Hvaltorvet i Sandefjord
Hvit jul kampanjen er i gang for fullt og har nå over tusen registrerte frivillige som på ulike måter oppfordrer voksne til å velge alkoholfritt når de er sammen med barn i julen.
IOGT ved generalsekretær Hanne Cecilie Widnes løftet forebygging i høringer i Helse-og omsorgskomiteen på Stortinget i høst. IOGT deltok i høringer både på opptrappingsplan for psykisk helse og statsbudsjettet for 2024.
Meningsfull jobb med reising og verving for en viktig sak. Som vervekonsulent utvikler du vervestrategier og planlegger verveinnsatsen i hele landet.
Søknadsfrist: 15.10.2023