Onsdager kl. 12.00-16.00 i IOGT-huset i Sandnes, Storgata 64
Velkommen til en kopp kaffe/te og god og enkel mat i et hyggelig sosialt miljø.
Kafeen er rusfri og åpen for alle. Den drives av IOGT. Noen av våre gjester kommer fra ANTA-kurs, Enestående familier, Support'n eller annen IOGT-aktivitet.
Her kan du komme for samtaler og ideer som kan bidra til å gjøre det lett å velge rusfritt - enten det gjelder alkohol eller andre rusmidler.
De som ønsker det kan få gratis akupunktur etter NADA-protokollen.
Kontakt Einar Håkon: 906 88 475
Tirsdager kl. 14-16:00 i Haraldsgata 197
Velkommen til en kopp kaffe, god og enkel mat og akupunktur om du ønsker det!
Tirsdager og Torsdager kl. 12-16 i Skedsmogata 7
Velkommen til en kopp kaffe, god og enkel mat og akupunktur om du ønsker det!
Mandager kl. 14:00-17:30 i IOGT huset, Fremtiden, i Pellygata 70
Velkommen til en kopp kaffe, god og enkel mat og akupunktur om du ønsker det!
Selv om vi ikke kan ha aktiviteter som før kan vi fortsatt holde kontakt med folk som trenger oss. Miljøarbeider Mona Svartås i IOGT er en av mange som stiller opp.
Nå er det et år siden Rita Nilsen kom inn i IOGT med sine ANTA-kurs. Rundt 300 mennesker har så langt fått hjelp til å leve et liv som ikke er styrt av misbruk.
Jørn Hansen er erfaringskonsulent og koordinator i IOGT i Haugesund. I et intervju med Haugesunds avis forteller han om sin bakgrunn og jobben han gjør i IOGT nå.
IOGT-huset, Torggata 1 i Oslo eller digitalt via zoom
IOGT-huset i Oslo, Torggata 1 eller på nett
Finnsnes Hotell
Foten Camping, Gressvik Fredrikstad ved Foten badeplass
Har du engasjement for rusforebygging og liker å holde kurs?
Søknadsfrist: 20.05.2022
Send søknad på finn.no
IOGT og FORUT deltok på høring i Finanskomiteen der vi oppfordret dem til å be Norges Bank Investment Management om å se nærmere på investeringene i alkoholselskaper.
IOGT i Norge bidrar til å mobilisere mennesker til å være aktive i sine lokalsamfunn og i sine liv. Det gjør vi ikke alene.