Velkommen til hyggelig FORUT-samling

Forut er IOGTs egen bistandsorganisasjon. 16. juni inviterer Forut og IOGT Bryn til en hyggelig inspirasjonssamling  i Oslo med underholdning og historier fra FORUTs arbeid for trygge barn.

Komiker, relasjonsterapeut og FORUT-ambassadør Dora Thorhallsdottir underholder og Marianne Lønstad synger.
Nina og Geir Riise forteller fra reiser med FORUT til Nepal og Sri Lanka. Nina er psykiatrisk sykepleier og Geir er lege og styremedlem i FORUT. Generalsekretær i FORUT, Ida Oleanna Hagen, orienterer om FORUTs arbeid med å gjøre verden tryggere for barn.

Påmelding er ikke nødvendig. Les mer om arrangementet her og hold av datoen, og indiker gjerne på  Facebook-arrangementet at du kommer. 

Les mer om Forut og IOGTs bistandsarbeid her

0.00-0.00 31. august 2026
18.00-20.00 31. august 2026

IOGT-huset, Torggata 1 i Oslo

0.00 19. september - 0.00 20. september 2026

Oslo

0.00 1. oktober - 0.00 31. oktober 2026
17.00 2. oktober - 14.00 7. oktober 2026

Kranjska Gora, Slovenia

Nyheter

Skolestarten i august 2026 ble en ekstra fin opplevelse for elever og ansatte på IOGTs egen folkehøgskole på Hylkjeneset i Åsane utenfor Bergen. IOGT har drevet folkehøgskole her i hele 60 år, og jubileet markeres med at skolen skifter navn fra Åsane Folkehøgkole til Bergen Folkehøgskole.

Alkoholpolitikk må bygge på forskning, folkehelsehensyn og lange linjer av erfaring. Vi håper regjeringen og Stortinget holder fast på denne erkjennelsen, også etter sommeren 2026.

Mandag 31.august markeres Overdose-dagen. IOGTs fire Sammen-sentre er med på markeringene av denne dagen i Haugesund, Kristiansand, Grimstad og Bergen. Dagen er en blanding av viktige markeringer og sterke minner av medmennesker som har gått tapt, sier Sissel Jenssen Østrem