Deler av konferansen overføres digitalt. Meld deg på for å få tilsendt lenke til møterom i Zoom.
Møterommet i zoom er åpent under hele konferansen, og du kan se flere av foredragene der. Når vi ikke overfører foredrag kan du også prate med andre som deltar digitalt der.
Deler av programmet vil også bli sendt live på vår Facebook-side.
Når du melder deg på vil du automatisk få tilsendt lenken til møterommet i Zoom. I programmet ser du hvilke foredrag som streames.
Nett
Vinmonopolet og norsk alkoholpolitikk virker bra for folkehelsa. Det var det klare budskapet da AS Vinmonopolet inviterte til frokost-seminar fredag 25.april.
Oslo vurderer å åpne for alkoholservering fra klokken 08:00 på 17. mai. Forslaget, som ble lagt frem like før jul 2024, skal nå hastebehandles – bare dager før feiringen. IOGT reagerer kraftig, og har sendt et brev til Finansutvalget med en tydelig oppfordring om å sette barnas trygghet først.
Torsdag 10.april la regjeringen fram del to av rusreformen, med et klart budskap mot avkriminalisering eller legalisering av narkotika. Samtidig vil regjeringen forsterke hjelpetilbudet, spesielt for unge rusmiddelbrukere som trenger og ønsker slik hjelp.