Leiar: Sverre Kjemphol, Ingalia 4, 6016 Ålesund
Mobil: 916 89 290
E-post: sverre@kjemphol.no
Møter torsdager kl. 12 i Kulturhuset Godtemplaren
Losje Godthaab-Brodersinn er siden 1964 en sammenslutning av losjene Godthaab og Brodersinn. Denne siste IOGT-losjen i Ålesund, som er hjemmehørende i Kulturhuset Godtemplaren, kan føre sine røtter helt tilbake til selve stiftelsen av Godtemplarordenen i Ålesund i 1880. Losjen sluttet for flere år siden med tradisjonelle rituelle møter, men holder fortsatt ukentlige sammenkomster med møtesaker, kaffe/lunsj etterfulgt av et underholdningsprogram. Både nye medlemmer og interesserte besøkende er uforpliktende hjertelig velkommen. Vi er opptatt av at alle skal trives. Fast møtedag for losje Godthaab-Brodersinn er torsdag kl. 12.00 i Kulturhuset Godtemplaren.
IOGT skal ansette ny politisk rådgiver for forebyggende alkohol- og narkotikapolitikk. Vi søker en person med kunnskap og engasjement for samfunnsspørsmål og politikk, og som brenner for at politikken skal legge gode rammer for trygge oppvekstmiljøer.
Vi må videreføre den alkoholpolitikken som har ført til at Norge er blant landene i verden med lavest konsum og færrest skader fra alkohol. Alkoholpolitikken i Norge er tett knyttet til kommunepolitikken. Verdens helseorganisasjon (WHO) mener norsk alkoholpolitikk er et globalt forbilde, der folkehelse går foran næringsinteresser.
Det ligger an til at Arbeiderpartiet fortsetter i regjering, men med støttepartier som har ulike syn på rusfeltet. Denne perioden kan bli avgjørende for spørsmål om partysoner, reklameforbud og barnas trygghet. IOGT forbereder seg for møter med med representanter for alle partier i posisjon og opposisjon.