1.-3. juni 2018 inviterte vi til konferanse for engasjerte mennesker fra alle deler av organisasjonen.
Der fikk de faglig påfyll som er nyttig i arbeidet som frivillig i IOGT og fikk kjenne at de var en del av en større helthet.
Sted: Åsane folkehøgskole utenfor Bergen.
Pris: 600,- (Deltakeravgiften dekker overnatting på folkehøyskole, måltider, deltakelse på alle aktiviteter og billigste reisemåte.)
Nett
Oslo vurderer å åpne for alkoholservering fra klokken 08:00 på 17. mai. Forslaget, som ble lagt frem like før jul 2024, skal nå hastebehandles – bare dager før feiringen. IOGT reagerer kraftig, og har sendt et brev til Finansutvalget med en tydelig oppfordring om å sette barnas trygghet først.
Torsdag 10.april la regjeringen fram del to av rusreformen, med et klart budskap mot avkriminalisering eller legalisering av narkotika. Samtidig vil regjeringen forsterke hjelpetilbudet, spesielt for unge rusmiddelbrukere som trenger og ønsker slik hjelp.
Oljefondet eier aksjer for 138 milliarder kroner i alkoholselskaper som driver aggressiv markedsføring og svekker muligheten for forsvarlig alkoholpolitikk i afrikanske land.