Å være frivillig er trivelig

Vil du bidra til at flere barn får en trygg og alkoholfri jul? Å hjelpe til med gjennomføringen av Hvit jul-kampanjen er både er meningsfullt og trivelig, og vi trenger deg som frivillig! 

Det finnes mange måter å bidra på. Det kan f.eks. være å putte flyveblad med refleks i postkasser, sørge for at det står roll-up på matbutikken, eller å stå på stand. 

Å gjennomføre stands er en viktig del av kampanjen siden budskapet er synlig for ekstra mange, og det samles inn underskrifter. Du vil merke at å stå på stand er en sosial og hyggelig opplevelse der du treffer mange positive mennesker, og dessuten står du som regel sammen med 1 - 3 andre frivillige.
Les mer om hvordan du kan bidra som frivillig i Hvit jul-kampanjen

Vi i IOGT er opptatt av at det skal være en god opplevelse å være frivillig for Hvit jul.

Det er bare å ta kontakt med oss, så ordner vi det som er nødvendig for å komme i gang. Mange steder i landet har vi egne lokale kampanjegrupper der frivillige kan samarbeide og støtte hverandre. 

Bli Hvit jul-frivillig

Som frivillig i Hvit jul-kampanjen vil du være med på å skape positive, rusfrie juleopplevelser for barn og unge.

Nyheter

Vi må videreføre den alkoholpolitikken som har ført til at Norge er blant landene i verden med lavest konsum og færrest skader fra alkohol. Alkoholpolitikken i Norge er tett knyttet til kommunepolitikken. Verdens helseorganisasjon (WHO) mener norsk alkoholpolitikk er et globalt forbilde, der folkehelse går foran næringsinteresser.

Det ligger an til at Arbeiderpartiet fortsetter i regjering, men med støttepartier som har ulike syn på rusfeltet. Denne perioden kan bli avgjørende for spørsmål om partysoner, reklameforbud og barnas trygghet. IOGT forbereder seg for møter med med representanter for alle partier i posisjon og opposisjon.

IOGT i Sarpsborg hadde ungdom og rus som tema da avdelingen inviterte til debattmøte 27.august, og er godt fornøyd med at så mange som 40 personer kom for å delta i møtet.