Å være frivillig er trivelig

Vil du bidra til at flere barn får en trygg og alkoholfri jul? Å hjelpe til med gjennomføringen av Hvit jul-kampanjen er både er meningsfullt og trivelig, og vi trenger deg som frivillig! 

Det finnes mange måter å bidra på. Det kan f.eks. være å putte flyveblad med refleks i postkasser, sørge for at det står roll-up på matbutikken, eller å stå på stand. 

Å gjennomføre stands er en viktig del av kampanjen siden budskapet er synlig for ekstra mange, og det samles inn underskrifter. Du vil merke at å stå på stand er en sosial og hyggelig opplevelse der du treffer mange positive mennesker, og dessuten står du som regel sammen med 1 - 3 andre frivillige.
Les mer om hvordan du kan bidra som frivillig i Hvit jul-kampanjen

Vi i IOGT er opptatt av at det skal være en god opplevelse å være frivillig for Hvit jul.

Det er bare å ta kontakt med oss, så ordner vi det som er nødvendig for å komme i gang. Mange steder i landet har vi egne lokale kampanjegrupper der frivillige kan samarbeide og støtte hverandre. 

Bli Hvit jul-frivillig

Som frivillig i Hvit jul-kampanjen vil du være med på å skape positive, rusfrie juleopplevelser for barn og unge.

18.00 13. juni - 14.00 15. juni 2025

Åsane folkehøgskole

Nyheter

Takket være den fantastisk innsats fra våre medlemmer nådde vi ikke bare vårt ambisiøse vervemål på 700 nye medlemmer – vi overgikk det med god margin! I løpet av 2024 vervet vi hele 883 nye medlemmer

Verdens Helseorganisasjon sitt Europakontor (WHO Europe) har lansert en ny rapport som peker på Vinmonopolet som et av de viktige virkemidlene for å redusere forbruk og skader fra alkohol  

IOGT advarte mot legalisering og løftet frem forebygging som det viktigste tiltaket da vi i dag la frem våre innspill til Norges prioriteringer i møte i FNs narkotikakommisjon!