Kirkevik på Nesodden utenfor Oslo

Kirkevik feriehjem, en nydelig stor strandeiendom ved Bunnefjorden.Et paradis med stor boltreplass der krabbesnører, kajakker, redningsvester, 4 SUP padlebrett, robåt og mye annet er til disposisjon.

Til vanlig leies ikke stedet ut til privatpersoner men fra 23. juni – 1. august  er det er åpent for alle Juvente- og IOGT-medlemmer til å komme og dra som man vil!

Eiendommens nettside

Kirkevik er ungdomsorganisasjonen Juventes største eiendom. På Nesodden cirka 45 minutter unna Oslo sentrum finner man Kirkevik feriehjem, en nydelig stor strandeiendom ved Bunnefjorden. Eiendommen består av et kjøkkenhus med stort spiserom, et  hus med seks soverom med tre køyesenger i hvert rom og splitter nye dusjrom og toaletter i 1. etg. Gamlehuset har oppholdsrom, og det er fotballbane, brygge (sommeren 21) utebenker, kullgrill med mer.

Et paradis med stor boltreplass der krabbesnører, kajakker, redningsvester, 4 SUP padlebrett, robåt og mye annet er til disposisjon.

Til vanlig leies ikke stedet ut til privatpersoner men fra 23. juni – 1. august  er det er åpent for alle Juvente- og IOGT-medlemmer til å komme og dra som man vil!

Muligheter for å bo gratis for medlemmer i sommer! 

Les mer om dette og finn annen informasjon her: http://kirkevik.juvente.no/sommer-2021/

Er man en familie eller en gjeng som tilnærmet fyller sengeplassene et soverom, får man rommet for seg selv.

Kirkevik ligger nær Nesodden kirke. Man kommer seg dit med båt til Nesoddtangen, deretter buss til Nesodden Kirke, eller til holdeplassen Torvet om dere ikke er tungt lastet og kan gå snarveien på sti. Det er også lett adkomst med bil.

For leie sjekk Kirkeviks nettside.

8.15-9.30 11. desember 2025

Stortinget - Rom: N-116 (Auditoriet) - Bruk inngangen i Prinsens gate 26, ved Halvorsens konditori.

Nyheter

I sommer vedtok IOGTs landsmøte at vi i 2027 skal ha et nytt og fremtidsrettet navn. Vi skal ha en involverende prosess i organisasjonen for å fremstå med et nytt navn som kommuniserer hvem vi er i en ny tid og til nye generasjoner. Utvalget som skal jobbe med dette er nå i gang med arbeidet. 

IOGT i Norge deltok på årets NordAN-konferanse i Riga, hvor representanter fra frivillige organisasjoner i Norden og Baltikum delte kunnskap, erfaringer og bekymringer knyttet til alkoholpolitikk og folkehelse.

IOGT i Norge har engasjert seg tydelig i debatten om skjenking på Drammen kino. IOGT er imot at stadig flere arenaer for idrett og kultur åpnes som skjenkesteder. Det er et skadelig signal å sende til barn og unge.