Bli frivillig i 17. mai-kampanjen

Ønsker du å bidra til en trygg og inkluderende feiring på nasjonaldagen? Du kan engasjere deg i vår 17. mai-kampanje ved å stå på stand, dele ut materiell, skrive kronikker og/eller spre budskapet i sosiale medier.
Her kan du melde interesse for kampanjen, så vil vi å holde deg oppdatert på alt som skjer og gi deg tips til hva du kan gjøre.

Lurer du på noe ang. kampanjen?

Kontakt kampanjeleder Ingrid Dyson: frivillig@iogt.no  -  93290039
eller sentralkontoret: iogt@iogt.no - 232145800

 Les mer om 17. mai-kampanjen her

Spørsmål merket * er obligatoriske.

17.30-18.30 29. april 2026

Tromsø bibliotek

18.00 12. juni - 14.00 14. juni 2026

Åsane folkehøgskole

17.00 2. oktober - 14.00 7. oktober 2026

Kranjska Gora, Slovenia

Nyheter

En ny forskningsrapport Beruselsesdrikking – akutte risikoer og langtidseffekter oppsummerer oppdatert internasjonal og nordisk forskning om hvordan drikkemønstre påvirker helse og risiko. Forskningen viser at mer enn halvparten av alkoholen i høyinntektsland drikkes i situasjoner der det konsumeres store mengder på kort tid.

IOGT var blant organisasjonene som var invitert til Helse- og omsorgsdepartementet (HOD) og Landbruks- og matdepartementet 17.mars 2026, for en dialog om mulig gårdssalg av alkohol i Norge. IOGT mener dette er en dårlig ide, blant annet fordi det kan skape vanskeligheter for Vinmonopolets rolle i Norge.

Lørdag 14. mars samlet alle elevene ved Åsane folkehøgskole seg til en felles fagdag med tema cannabis, kunnskap og narkotikapolitisk debatt, arrangert av IOGT i Norge.