| 21.05 | Alkoholpolitisk kurs i Oslo |
| 22.05 | Alkoholpolitisk kurs i Sarpsborg |
| 8.06 | Rusfri dag |
IOGT Region Øst-Norge
Ildsjelen feiret 80 år!
Han er en av IOGTs store ildsjeler, og gjennom hans engasjement og stå-på-vilje har mange barn og unge fått gode opplevelser med seg i bagasjen videre i livet.
19. februar fylte Aage Wiik 80 år, og det er definitivt ingen alder for en slik engasjert mann. Roy Hagen og Grethe Wiik hadde i all hemmelighet mobilisert Aages kjente og kjære til fest på Lørenskog, 23. februar. Feiringen ble innledet med en minikabaret av tidligere "Sheiken"-stykker til ære for Aages arbeid med teatergruppen.
Wiiks betydning for IOGT ble gjort enda tydeligere gjennom talene til Sonja Jacobsen (sentralstyremedlem IOGT) og Dag Endal (JUBA), men Wiik har også vært meget engasjert i lokalpolitikken på Lørenskog. Ordfører i Lørenskog, Åge Tovan, prioriterte feiringen av Wiik fremfor middag med kongen i forbindelse med åpningen av ski-VM i hovedstaden. På ve
gne av kommunen og lokalpolitikerne, takket Tovan for det politiske engasjementet til Wiik, og overleverte et vakkert maleri av et fiskevære i Lofoten.
Feiringen ble, som seg hør og bør, avsluttet med kake. Vi gleder oss allerede til neste feiring!