| 21.05 | Alkoholpolitisk kurs i Oslo |
| 22.05 | Alkoholpolitisk kurs i Sarpsborg |
| 8.06 | Rusfri dag |
Godt oppmøte 17. mai
På nasjonaldagen møttes godt over 20 IOGTere, Juventere og Jubamedlemmer til frokost i IOGT-huset på Engen i Bergen. Juvente, med leder for "Juvente Bergen" - Daniel Selstø - i spissen, hadde dekket på et lekkert koldtbord. Aldersspredningen blant de frammøtte var fra 11 til 70 år, men det skal nevnes at det store flertallet var under 60.
Prosesjonen i Bergen er enorm og har mange fine tradisjoner, og under den flotte IOGT-fanen stilte over 30 medlemmer og medspillere fra begge organisasjonene. Gode slagord på plakatene ble lagt merke til blant de mange titusener som fulgte prosesjonen:
"Jeg trenger ikke drikke - Jeg danser dårlig nok fra før", "Juvente - Norges kuleste ungdomsorganisasjon", "Nei til skjenking av mindreårige", "Jeg er ikke full, jeg er bare bjutiful" og mange andre artige slagord og fakta slo godt an langs prosesjonsløypen.
Komitéen, bestående av Daniel Selstø og Silje Myrdal fra Juvente og John Samsonsen og Marit Barene fra IOGT, hadde gjort et godt forarbeide til arrangementet. Planen for neste år er at det i tillegg til frokost vil bli invitert inn til kafé etter prosesjonen.